12 grudnia 2018

10 Które akcje wybrać - czym jest strategia inwestycyjna

Podejmowanie decyzji biznesowej
Źródło: https://www.pexels.com/
“Inwestowanie powinno być raczej jak oglądanie schnącej farby lub rosnącej trawy. Jeśli chcesz emocji, weź 800 dolarów i ruszaj do Las Vegas.” – Paul Samuelson

Chce inwestować w akcje, ale w które?

Na start jeszcze chwila na temat: dlaczego akcje. Można przecież wybrać inne instrumenty jakie giełda oferuje. Piszę o akcjach bo na nich się znam. Z tego samego powodu nie piszę o instrumentach pochodnych, Na nich się nie znam.
Można by jeszcze oczywiście rozważać temat akcje czy fundusze inwestycyjne. Dziś powiem tylko w moim wydaniu to jednak akcje. Odpowiedz dlaczego to materiał na inny dłuższy post który znajdziecie tutaj.

Zatem jak wybrać akcje, na GPW w dniu 30 listopada 2018 jest notowanych 467 spółek. Kolejnych 387 spółek jest notowanych na rynku NewConnect. NewConnect najogólniej mówiąc, to wydzielona część giełdy dla mniejszych spółek. W sumie spółek jest tyle, że nie da się już wszystkich ogarnąć.
Trzeba znaleźć jakieś "sito" i przesiać ten gąszcz, aby wybrać z niego perełki. A gdy już wiemy, które firmy to perełki to czy kupić je po obecnej cenie. Strategia inwestycja odpowiada na wszystkie z tych pytań.
W tym poście chcę Cię zaprosić do lektury dalszych postów, będę omawiać w nich strategie inwestycyjne znanych inwestorów giełdowych.

Strategie inwestycje wybranych znanych inwestorów

Opowiem krótko o strategiach inwestycyjnych takich inwestorów jak:
  1. Peter Lynch,
  2. Benjamin Graham,
  3. Warren Buffet,
  4. John Neff,
  5. Joel Greenblatt.
Każdy z nich zdołał osiągnąć wspaniałe wyniki. Byli tak dobrzy, że pobili rynek. Co ważniejsze wygrywali z rynkiem wielokrotnie na przestrzeni wielu lat.

W tym poście znajdziesz, też informacje o potencjalnie ryzykownych strategiach, na które lepiej uważać rozpoczynając inwestowanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018- Stanisław Gurgacz » Inwestor indywidualny